DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Başkan Yüce’den raylı sistem açıklaması

Yayınlanma Tarihi :
Başkan Yüce’den raylı sistem açıklaması

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, vatandaşların elzem olarak gördüğü raylı sistemle ilgili detayları paylaştı.

Başkan Ekrem Yüce, Ankara’da Ulaştırma Bakanı Abdülkadir Uraoğlu’yla raylı sistem projesindeki Kampüs-Çarşı Hattı etabının bakanlık gündemine alınması ile ilgili görüştü. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, uzun zamandır şehre güçlü bir raylı sistem altyapısıyla şehrin ulaşımına imza atmak istediklerini ve bu konuda yoğun bir çalışma yürüttüklerini dile getiriyordu.

Ekrem Yüce: “Ankara’da şehri temsil eden AK Parti Milletvekillerimiz Murat Kaya, Ertuğrul Kocacık, Geyve Belediye Başkanımız Metin Atalay, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcımız Ali Oktar ile birlikte çok önemli temaslarımız oldu. Bizzat ben ve kurmaylarım Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn. Abdülkadir Uraloğlu ile görüştük. Sakarya’mızı ulaşımda çağ atlatacak olan ve vatandaşlarımızın çok istediği şehir içi raylı sistem ilk etabı Kampüs-Çarşı hattını sayın bakanımız gündemine aldı.”

Şehir içi raylı sistem Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşımda uzman ekipleri, şehir içi raylı sistem projesini ulaşımda yoğunluk yaşanan bölgelere öncelik vererek hazırladı. Toplu taşımanın ciddi talep gördüğü, şehir trafiğinin özellikle mesai saatlerinde yoğun olduğu bölgelerin raylı sistemin devreye alınmasıyla rahatlatılması hedefleniyor. Bakanlığın desteğiyle Kampüs-Çarşı hattının süratle inşa edilmesi için çalışmalar, en kısa sürede başlatılacak.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.