DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Hendek Gençlik Merkezi ilk Yardım Eğitimleri

Yayınlanma Tarihi :
Hendek Gençlik Merkezi ilk Yardım Eğitimleri

Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü yaz süresince topluma yönelik eğitimlerine devam ediyor.
Hendek Gençlik Merkezi Konferans Salonunda gerçekleşen “Yabancı cisim Tıkanmalarında İlkyardım Uygulamaları ve Temel Yaşam Desteği” konulu eğitime Hendek Gençlik Merkezindeki kurslara devam eden gençler katıldılar.

Hendek Müftülüğünün koordinasyonu ile gerçekleşen eğitime Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğünden Uzm.Hem. Deniz Çiftci, Hasan Kodaman, Psikolog Melike Kahraman ve Hendek İlçe Müftülüğü Kuran Kursu Öğreticisi Seyhan Erol, öğretmen ve öğrenciler katılım sağladılar.

Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü Eğitim Biriminden Uzm. Hemşire Deniz Çiftçi’nin sunumuyla gerçekleştirilen Yabancı cisim Tıkanmalarında İlkyardım ve Temel Yaşam Desteği konulu eğitim pratik uygulamalarla anlatıldı. Eğitimin ikinci oturumunda Hendek Sağlıklı Hayat Merkezinde görevli Psikolog Melike Kahraman “Çocuklarda Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite” konularında katılımcıları bilgilendirdi.

Temel yaşam desteği, ilaçsız uygulanan bir yöntem olarak her vatandaş bu konuda bilgilenmesi önem taşıyor. Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü toplumun tüm yaş gruplarına yönelik eğitimlerinde yüzlerce kişiye bu konuda bilgilendirici eğitimlerini sürdürülebilir şekilde devam ettiriyor. İlçe Sağlık Müdürlüğü Eğitim ve Proje Birimi hedeflediği sağlık ilişkili eğitimlerinde risklerden koruyucu ve riski yönetebilen bir toplumun artan bilgi düzeyi ile kendi sağlığını geliştirici sağlıklı yaşam prensipleri kazanması hususunda çalışmalarına devam ediyor.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.