DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

İrfan Püsküllü müjdeyi verdi. Sabri Ülker MYO Projesi kaldığı yerden devam ediyor.

Yayınlanma Tarihi :
İrfan Püsküllü müjdeyi verdi. Sabri Ülker MYO Projesi kaldığı yerden devam ediyor.

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü Hendek halkına ilk müjdesini duyurdu. 2013 yılında temeli atılan Sabri Ülker Meslek Yüksek Okulu kaldığı yerden devam ediyor. Hendek Belediyesi, 2. OSB Yönetimi ve SAÜ işbirliğinde inşasına devam edilecek olan Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksekokulu, 2. Organize Sanayi Bölgesinin ihtiyacı olan ara eleman problemine ilaç olup, bölgenin endüstriyel ihtiyaçlarına uygun nitelikli iş gücünün yetişmesine önemli bir katkı sağlayacak.

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ayağının tozuyla bismillah diyerek ilk müjdesini duyurdu. Sakarya Üniversitesi’ne 16 derslikli iki bina, dekanlık binası ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü yapımı planlanan ve 2013 yılı ocak ayında temeli atılan Sabri Ülker Meslek Yüksek Okulunun kaldığı yerden devam edeceğini duyuran Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü Büyük Birlik Partisi Hendek İlçe Başkanı Samet Kenar ile birlikte proje alanını gezerek yetkililerden bilgi aldı. Yetkililerle alanda incelemelerde bulunan Başkan İrfan Püsküllü, bu projenin gerek Hendek’in eğitim altyapısına gerek Hendek 2. Organize Sanayi Bölgesi’nin ihtiyacı olan ara eleman problemine de ilaç olacağına vurgu yaptı.

Başkan Püsküllü sözlerine şöyle devam etti, “Tüm enerjimizi Hendek’in geleceği ve ilerlemesi adına kullanacağız. Sektörün bu konudaki beklentilerini karşılamak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Gelecek nesillere daha iyi bir eğitim ortamı sunmak amacıyla projenin zamanında ve başarıyla tamamlanması için gerekli çalışmaları Hendek 2.OSB yönetimi ve Sakarya Üniversitemiz iş birliğinde yürütüyoruz. Bu proje, bölgemizin sanayi ve eğitim alanındaki ihtiyaçlarını karşılayarak, gelecek kuşaklara daha nitelikli bir iş gücü yetiştirilmesine katkı sağlayacaktır. İlçemizin hak ettiğine inandığımız üniversite şehri olmasına katkı sağlamanın mücadelesi ve uğraşı içerisindeyiz. Sakarya’mıza, Hendek’imize hayırlı olması temenni ediyorum” dedi.

Projenin detayları ve devam edilen çalışmalar hakkında bilgiler veren proje yetkililerinin yaptığı açıklamada ise “Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksekokulu, toplam 5 bloktan oluşuyor. 1353 m2 olan A Blok ve 990 m2 olan B Blok’un çatı izolasyonuna başlandı. 733 m2 olan C Blok ve 737 m2 olan D Blok’un ise temel üstü kolonları tamamlandı. Toplam 5113 m2 tabana oturacak olan MYO 3 katlı ve 15.339 m2 kullanım alanına sahip olacak” denildi. Projenin kısa bir sürede tamamlanacağı açıklandı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.